İş ve Özel Yaşam Dengesi

İş ve aile arasındaki çatışmalar günümüzde iş dünyasının önemli sorunlarından biri haline gelmiştir. Dolayısıyla bireylerin iş ve aile arasında başarılı bir dengeyi nasıl sağlayacakları ve sağlayamadığı durumlarla nasıl başa çıkabilecekleri de önemli hale gelmektedir.

Modern toplumun bir hastalığı olarak görülen stres aslında günlük yaşamımızın bir parçasıdır. Çoğumuz farkına varmasak da yoğun bir stres yüküne sahibizdir. Bu yüklerin bir kısmı da iş yaşamımıza aittir. Uyku dışındaki zamanının büyük bir kısmımızı iş yaşamında geçirildiğimiz dikkate alındığında, iş yaşamının çalışan bireylerde olumlu ya da olumsuz etkilere sahip olması kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Günümüzün çatışma ve rekabet dolu dünyasında bir çoğumuzun daha iyi koşullara, fırsat ve standartlara ulaşma mücadelesi artarak devam etmektedir. 

Kimler en çok etkilenmekte?

Türkiye de iş aile yaşamı konusunda yapılan çalışmalar değerlendirildiğinde araştırmalarda bankacılık sektöründe çalışanların ve özellikle de kadınların daha yüksek düzeyde iş ve aile çatışması yaşadıklarını, bu çatışmanın da işten aileye ve aileden işe  doğru yöneldiğini; bireyin yaşam ve iş tatminini düşürdüğünü göstermiştir.

Bu eğitim semineri ile amaçlanan katılımcıları stres kaynakları, stresin olumsuz etkileri ve stresle bireysel başa çıkma teknikleri konularında bilinçlendirerek, stres kaynaklarını oluşmadan önleyip, var olanları nasıl çözümleyebilecekleri konusunda bilinçlenip, kişisel ve kurumsal başarılarını artırmalarına katkı sağlamaktır.

İş ve Aile Yaşam Dengesi için bireysel terapiye gelenlere ise uyguladığım yöntemlerimden biri olan EMDR Terapisi çok etkili sonuçlar vermektedir. Bu terapiyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51