İletişim Problemleri

İletişim Becerisi

İletişim bilginin sözlü ya da sözsüz (semboller, işaretler, davranışlar, mimikler vb.) bir yerden bir yere aktarılmasını kapsayan kazanılmış bir davranış ve beceri ürünüdür. Dolayısıyla iletişimi ya da iletişimsizliği becerebilmek bizim elimizde olan bir şeydir.

Kişilerarası iletişim aracımız olan iletişim, düşünce ve duygu alışverişini içerir. İletişim problemleri, başka bir deyişle “iletişimsizlik ya da yanlış iletişim”, kişinin toplum içinde kendini iyi ifade edememesi, uygun şekilde konuşamaması (anne-baba, iş çevresi ya da arkadaşlık ilişkilerinde olan sıkıntıları konuşamaması, karşı cinsle arkadaşlık etmekten çekinmesi) şeklinde görülmektedir.

İletişim Problemleri Neden Önemlidir?

Kendinizi ifade edemediğinizde yaşamda var olan var olan problemleriniz artar, ilişkilerde çatışma yaşanır. İletişim kuramamaktan kaynaklı olarak kişinin problemlerini içine atması zaman içinde öfke duygusunun artmasına ve olumsuz duygu ve yaşantılara sebep olmaktadır.

İletişim Problemleri Çözümü

İletişim Problemleri kaynaklı sorunları çözmek, kendini iyi ifade edebilmek kişinin yaşamını çok kolaylaştırmakta, ilişki kalitesini arttırmaktadır. Bu nedenle başvurduğunuz psikoterapi sürecinde ise amacımız etkin iletişim kurmamızı engelleyen iletişim ya da düşünce hataları bulup, kendinizi daha iyi ifade etme konusunda beceri kazanmanız olacaktır.

Aşağıdaki formu tarafımıza göndermek suretiyle sizinle iletişim kurmamızı sağlayabilirsiniz. Gerekli ön bilgi alışverişinden sonra çözüm noktasında nelerin nasıl yapılması gerektiğini ve çözüm sürecinin aşamalarını sizlerle paylaşmaktan memnunluk duyarız.

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51