Kurumsal Gelişim Danışmanlığı

Kurumların kişi yerine topluluk(lar)dan oluştuğu gerçeğinden hareketle, bu topluluğu oluşturan bireylerin psikolojilerinin genel bileşkesi, kurumsal başarı ve sürdürülebilirlik adına çok kritik bir öneme sahiptir.

Bir örnekle açalım; “Bir çivi atı, bir at komutanı, bir komutan da savaşı kurtarır.” deyişini duymuşsunuzdur. Önemsiz gibi görünen bir “çivi” aslında nihayi başarıda en önemli aktör durumdadır diyebiliriz. Konumları ne olursa olsun, firma çalışanlarının sağlıklı bir psikolojik yapıda olmaları, o kuruluşun sürdürebilir bir başarı elde etmesinde çok önemli, hatta belirleyici bir rol oynamaktadır.

Günümüz klinik psikoloji çalışmaları, dayandığı bilimsel birikim ve tecrübeyle, sağlıklı hedefler belirleme ve bu doğrultuda sürdürülebilir kurumsal başarı elde etme konularında etkili ve ölçülebilir çözümler sunmaktadır.

Her kurumun farklı beklenti ve hedefleri olduğu gerçeği hareketle, kurumsal gelişim danışmanlığı programımızı “kuruma özel” olarak uygulamaktayız. Başka bir deyişle “hazır ceket” satmıyor, kişiye “özel dikim ceket” yapıyoruz.

Kurumsal gelişim danışmanlığı programımızı “mevcut iş ortamının genel tahlili”, “anahtar rol durumda olan personellerle yapılan mülakatlar”, “firmanın hitap ettiği kesimdeki algısı”, “yönetimin şikayet, istek ve hedef taleplerini belirleme” olacak şekilde dört etap üzerine inşa ediyoruz. Ortaya çıkan çalışmanın ışığında haftalık, aylık ya da yıllık periyodik belirli seanslar şeklinde uygulamaya geçiriyor ve ölçümlenebilir bir takip metoduyla sizlere sunuyoruz.

“Her türlü donanıma sahip olmamıza rağmen firma satış hedeflerimiz neden gerçekleşmiyor?”, “Neden inişli-çıkışlı bir performans sergiliyoruz?”, “İsteğim nitelikteki personele gerçekten haiz miyim?”, “Kurumsal bir kültürümüz var mı?”, “Çalışan performansını nasıl artırabilirim?”, “Verimli bir çalışma ortamını nasıl oluşturabilirim?”, “Ne tür personel bulundurmalıyım?”, “Firmamızın iletişim kültürü nasıl?” gibi sorulara sahipseniz ya da sorunun ticari olmayan bir noktada olduğunu düşünüyor ama tam olarak adlandıramıyorsanız bizimle iletişim kumanızdan memnunluk duyarız.

Kurumsal Gelişim Danışmanlığı alanında başlıca hizmet verdiğimiz alanlar:

Şirketlere yönelik; İş ve Aile Yaşam Dengesi, Öfke Kontrolü, Etkili İletişim Becerileri, Kaygı ve Stres Yönetimi, Motivasyon Artırma, Performans Artırma, Problem Çözme Becerileri Geliştirme, Başa Çıkma Becerileri.

Eğitim kurumları için Aile İçi İletişimin Önemi, Pozitif Disiplin, Etkili Ebeveynlik Becerileri, Sosyal Beceri Geliştirme başlıca verilen seminer ve eğitimlerdir. 

REFERANSLARIMIZ

Aşağıdaki dairelere tıklamak suretiyle bu kategoride yazılmış yazılarıma ulaşabilirsiniz.

Stres Yönetimi

İş ve Aile Yaşam Dengesi

Kaygıyla Baş Etme Becerisi

Öfke Kontrolü

Etkili İletişim Becerileri

Motivasyon Arttırma

Performans Artırma

Problem Çözme Becerileri Geliştirme

Başa Çıkma Becerileri

Aile İçi İletişimin Önemi

Etkili Ebeveynlik Becerileri Geliştirme

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51