OnLine Danışmanlık

Online Danışmanlık, bir başka deyişle internet üzerinden bağlantı ile gerçekleştirilen danışmanlık yönteminde; merkezimizde yüz yüze yapılan bireysel görüşmelerle aynı etik kural ve yöntemler geçerli olmaktadır. Yüzyüze yapılan bireysel görüşmelerle aynı ücrete tabi olup, standart danışmanlık gibi süresi haftada 1 ve yaklaşık 50 dakikadır.

Online danışmanlığın uygun olmadığı problem alanları vardır. Psikiyatrik atak, intihar düşüncesi, madde bağımlılığı, obsesif kompulsif bozukluk gibi problem alanlarının tedavileri için uygun değildir.

Online-Danışmanlık aşağıda sıralanan durumlara haiz kişiler için idealdir.

-Bedensel bir engeliniz ya da dışarı çıkma korkunuz var ise;
-Yaşadığı şehirde danışacak, psikolojik destek alacak bir uzman yok ise;
-Seanslara bir süre gelebilecek fakat sonrasında başka şehir/ülkeye yerleşme ya da gitme durumunuz var ise;
-Yoğun iş temposundan dolayı düzenli olarak yüzyüze görüşmelere gelebilecek zamanınız yok ise;

Online danışmanlık ücretsiz danışma hattı değildir. E-posta ile yazışma şeklinde yapılmaz. Telefon ile görüşmeler şeklinde değildir. Online danışmanlık çalışma saatleri içerisinde merkezimizdeki görüşme odasından, belirlenen saatte Skype üzerinden yapılmaktadır. Tıpkı standart bireysel danışmanlık için randevu alır gibi merkezimizi arayıp randevunuzu almanız gerekmektedir.

Online bireysel danışmanlığa uygun bir problem alanına uygun olup olmadığı yapılan ilk görüşme ve değerlendirme sonrasında karar verilir.

 

Online danışmanlık ilkeleri nelerdir?

– 18 yaşından küçüklere yapılmaz.

– Çalışma saatleri içinde yapılır.

– Başvurular ön değerlendirilmeyle alınır.

– Standart “etik ilkeler” geçerlidir. “Verdiğiniz bilgiler gizli tutulur, kimseyle paylaşılmaz.” Görüşmelerin sesli ya da görüntülü kaydının izinsiz olarak alınması etik ve yasal olarak uygun değildir.

Bireysel görüşmelerin herhangi bir aşamasında online görüşmenin yaşadığınız duruma uygun olup olmadığı veya yarar sağlamadığı görülür ise daha fazla ilerlemeden sonlandırılır.

On-Line Terapi Başvurusu

Online terapi başvurusunu yapmanız için aşağıdaki formu doldurup bize göndermeniz gerekmektedir. Akabinde sizinle yapacağımız telefon görüşmesinin neticesinde bu yöntemin durumunuza uygun olup olmadığına karar verilecektir.