İş Yeri Sorunları

İş Yeri Sorunları ve Stres

İş yaşamında kişilerin bireysel özelliklerinin yansımaları, kişisel beklentiler, rekabet, işin koşulları, görev tanımındaki belirsizlikler, iş yerinde çalışana yapılan baskı, kişilerarası çatışmalar çalışanlarda strese neden olabilmekte ve bu da “İş Yeri Sorunları” olarak adlandırdığımız durumun temel sıkıntı kaynağını ortaya çıkabilmektedir.

Kişinin bireysel özellikleri, eğitimi, yeteneği ile yaptığı iş arasında bir dengesizlik var ise bu durum kişi için yine için önemli bir stres faktörü olur. Yaşam içindeki farklı alanlar birbirleri için etkileşim halindedirler. Bazen iş yerindeki sorunlar kişinin aile yaşamına yansıyabilirken, bazen de aile içerisinde kişinin yaşadığı ve baş etmekte zorlandığı bir sorun da iş yaşamına olumsuz yansıyabilmektedir. 

İş Yeri Sorunları ve Çözümü

İş ortamında rahat ve verimli bir çalışmanın gerçekleşmesi için kişinin yaşadığı problemleri çözme ve problemlerle etkili şekilde baş edebilme becerisi oldukça önem kazanır. İş yerinde yaşanan bir sorun nedeniyle başvuran kişi için psikoterapide öncelikle sorunun kaynağı belirlenip, kişinin çözüm bulmasına aracı olunur. Performansını düşüren olumsuz bir düşünce ve davranış yapısı var ise bunların değişimi terapide hedef alınır. Var olan sorunlarla baş etme becerisi kazanması yönünde çalışılır. 

İş yerinde karşılaşılan sorunlarla çalışmanın yanı sıra, iş yerinde var olan performansını artırmak yönünde de çalışmalar yapılmaktadır. Sorunları daha iyi yönetmek, motivasyonu arttırmak, etkin iletişim kurmak, zamanı iyi yönetmek gibi kişinin motivasyonunu ve verimliliğini arttırıcı çalışmalar da yapılmaktadır.

Ne Yapabilirsiniz?

İş Yeri Sorunları adı altında gerek burada bahsedilen gerekse sizin sorunun kaynağı olduğunu düşündüğüz bir durum söz konusu ise aşağıdaki formu tarafımıza göndermek suretiyle sizinle iletişim kurmamızı sağlayabilirsiniz. Gerekli ön bilgi alışverişinden sonra çözüm noktasında nelerin nasıl yapılması gerektiğini ve çözüm sürecinin aşamalarını sizlerle paylaşmaktan memnunluk duyarız.

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51