Kendine Güven Sorunu

Kendine Güven Sorunu Nedir?

Özgüven, kişinin kendi halinden memnun olması, kendisi ve çevresiyle barışık olmasıdır. Kişilerin kendine yönelik iyi duygular beslemesi, halinden memnun olması hayata geldiği ilk yıllardan itibaren oluşmaya başlar. Çocukluk döneminde çocuğun kendini değerlendirmesi öncelikle anne-baba ve sonrasında öğretmeninin, yakın çevresinin kendisine nasıl davrandığına, değerlendirdiğine göre şekillenir. Çocukluk döneminde çocuğun kendisine yönelik yapılan eleştiriler, davranış şekilleri, ailesinin olumsuz tutumu gibi travmatik yaşantılar özgüven problemlerinin temelini oluşturur.

Kendine Güven Sorununun Sebepleri ve Etkileri

Kişinin yaşamı boyunca zaman içerisinde biriktirdiği olumsuz anılar, deneyimler sonucunda da kendine güven sorunu artmaktadır. Özgüven problemi zaman içerisinde okul, iş, aile hayatında sorunlara ve kişinin hayatı boyunca iş ve ilişkilerini etkilemesine sebep olur.

“Kendine Güven Sorunu” ile çalışırken psikoterapide kişinin kendine güvenmeme meselesiyle ilgili olumsuz inançları, anıları ne ise bunlar ele alınır ve çalışılır. Kişinin benlik saygısının artmasına, kendi potansiyelini fark etmesine ve daha gerçekçi bakış açısı kazanmasına yönelik çalışmalar yapılır.

 

Aşağıdaki formu tarafımıza göndermek suretiyle sizinle iletişim kurmamızı sağlayabilirsiniz. Gerekli ön bilgi alışverişinden sonra çözüm noktasında nelerin nasıl yapılması gerektiğini ve çözüm sürecinin aşamalarını sizlerle paylaşmaktan memnunluk duyarız.

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51