Öfke Yönetimi

Öfke

Öfke, kişinin istemediği sonuçlara ve karşılanmayan beklentilerine verdiği normal bir tepkidir. Genellikle haksızlığa uğrama, engellenme, küçümsenme, eleştirilme gibi durumlar karşısında ortaya çıkar. Öfkenin süresi, sıklığı, yoğunluğu ve ifade biçimi her kişide farklıdır. Doğru yere veya kişiye, uygun bir tarzda ifade edilirse bir problem oluşturmaz.

Uygun şekilde ifade edilmediğinde kontrol edilmesi gereken bir problem haline gelir.  Uygun şekilde ifade edilmeyen öfke kişilerarası ilişkilerde bozulmanın yanı sıra zaman içerisinde fiziksel, zihinsel şikayetlere (baş ağrıları, mide rahatsızlıkları, cilt problemleri, sinir sistemi rahatsızlıkları, dolaşım sorunları, duygusal rahatsızlıklar, var olan fiziksel rahatsızlıkla ilgili şikayetlerin artması, intihar vb.) sebep olabilmektedir.

Öfkesini kontrol etmekte problem yaşayan kişiler zamanla kişilerarası ilişkilerinde, aile içi ilişkilerinde de problem yaşamaya başlarlar.

Öfke problemiyle gelen kişiyle psikoterapide kişinin “öfkesini kontrol edememe” meselesi çalışılır, öfkesini ve kendini uygun şekilde ifade etme becerisi kazandırılması hedeflenir.

 

Aşağıdaki formu tarafımıza göndermek suretiyle sizinle iletişim kurmamızı sağlayabilirsiniz. Gerekli ön bilgi alışverişinden sonra çözüm noktasında nelerin nasıl yapılması gerektiğini ve çözüm sürecinin aşamalarını sizlerle paylaşmaktan memnunluk duyarız.

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51