Stres Yönetimi

Stres, vücudumuzun içsel ya da dışsal uyaranları tehlikeli ve tehdit edici olarak algılaması sonucunda verdiği bir tepkidir. Belli miktarda olduğunda yaşamamız ve büyümemiz için gereklidir. Bizi motive eder, öğrenme seviyemizi arttırır, algı ve dikkat düzeyimizi arttırır ve iyi performans göstermemizi sağlar. 

Belirtileri

Yoğun ve uzun süreli olduğu durumda fizyolojik ve psikolojik açıdan olumsuz etkileri ortaya çıkar. Bunu yoğun yaşayan kişilerde içe kapanma, sıkıntıyı biriktirme, aşırı tepki gösterme, kontrolsüz alışveriş, alkol-madde bağımlılığı, aşırı yeme davranışı, uyku problemleri, konsantrasyonda zorluk, cilt ve deride rahatsızlıklar, mide problemleri, ilişki problemleri vb. belirtiler görülmektedir.

Stres; Azaltmak, Kontrol Etmek Mümkün müdür?

Psikoterapi sürecinde stres durumlarınız ele alınır, yaşamınızdaki olumsuz etkileri üzerinde çalışılır, var olan ve gelecekteki durumlarıyla nasıl başa çıkacağınıza dair beceriler kazandırılması hedeflenir.

 

Aşağıdaki formu tarafımıza göndermek suretiyle sizinle iletişim kurmamızı sağlayabilirsiniz. Gerekli ön bilgi alışverişinden sonra çözüm noktasında nelerin nasıl yapılması gerektiğini ve çözüm sürecinin aşamalarını sizlerle paylaşmaktan memnunluk duyarız.

Sizinle İrtibat Kurmamızı İster Misiniz?

Danışmanlığa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yada kafanızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki telefon numaralarından hafta içi hergün saat 09:00 ile 18:00 arası bize ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanızdan memnuniyet duyarız.

  • 0 (552) 378 41 51